کلاس چرتکه موسسه سرواندیشان آفتاب

چرتکه به عنوان یکی از اولین ابزارهای محاسباتی با قدمت بیش از هزار سال در کشور چین ابداع گردید پس از آن در کشورهای دیگری از جمله ژاپن به طور فزاینده ای گسترش پیدا کرد. امروزه پس از گذشت چندین هزار سال و با وجود در دسترس بودن ابزارهای پیشرفته الکترونیکی جهت محاسبات ریاضی، استفاده از چرتکه به منظور کسب اهداف دیگری در حال آموزش در کلاس چرتکه مدارس مختلف سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد.


هدف از آموزش چرتکه به کودکان چیست؟

هدف کلی از “آموزش چرتکه به کودکان” این است که آنها را با نحوه انجام محاسبات بصورت ذهنی آشنا کرده و از این طریق فعالیت ذهنی مغز را بهبود ببخشیم.
مغز متشکل از رشته های عصبی است که در سراسر آن تنیده شده و به مانند یک کامپیوتر کار می کند.اطلاعات در سراسر سیستم عصبی با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت حرکت می کند!در واقع مغز ما همانند یک کامپیوتر سیمی بسیار پیچیده و قوی است,پس چرا از حداکثر توانایی آن استفاده نکنیم؟
هنگامی که دست ها,هر دو نیمکره مغز,امواج مغزی,اعصاب شنوایی و حافظه,هماهنگ با هم کار کند مغز در بهترین حالت خود است و تکرار و استمرار آن باعث تقویت و رشد سلول های مغزی می شود.

کلاس چرتکه سرواندیشان آفتاب


آمورش چرتکه برای چه افرادی مناسب است؟

کودکانی  که  مفاهیم عدد، جمع  و تفریق برایشان  قابل  درک باشد، تقریبا حدود ۵  سال،  می توانند این برنامه آموزشی را شروع  کنند.
اما به دلیل دشواری تغییر ساختار تفکر، در افرادی  که  روشهای ذهنی دیگر در ذهن آنها نقش بسته است این دوره ممکن است کمی سخت بگذرد.
بنابر این بهتر است شروع آموزش هر چه زودتر و قبل از ۱۳ سال باشد تا ذهن دانش آموز آمادگی کامل را داشته باشد هرچند که در این دوره محدودیتی وجود ندارد و تمام علاقه مندان می توانند ثبت نام داشته باشند.


سایر فواید محاسبات ذهنی و چرتکه:

– اعتماد به نفس کودکان در محاسبات افزایش می دهد.
– محاسبت ذهنی را که یک منبع بی نهایت است را افزایش می دهد.
– حس موفقیت را در کودکان و دانش آموزان تقویت می کند
– باعث توسعه بسیار خوب سمت راست مغز می شود.
– به توانایی ذهنی بیشتر منجر می شود
– تفکر بصری را بهبود و تقویت می نماید.
– باعث افزایش توانایی حل مسائل می شود.
– ظرفیت حافظه را بهبود می بخشد.
– تمرکز و استقامت روانی را بهبود می بخشد.


موسسه سرواندیشان آفتاب با کادر متخصص ، کلاس چرتکه را ارائه می کند. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۷۲۳۱۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.