آموزش ساز ویولن - موسسه سرواندیشان آفتاب

هر فردی دوست دارد بهترین لحظات را برای کودک خود فراهم نماید چه از لحاظ شرایط زندگی و چه از لحاظ منزلت اجتماعی،اخلاقی و… و چه بسا بسیار افرادی مثل ما هستند که دوست دارند موفقیت کودکان خود را از همان ابتدا ببینند و ما پیشنهاد میکنیم این موفقیت ها را با یاددادن موسیقی به فرندان خود آغاز نمایید.

آموزش ویولن به کودکان ،عشق وعلاقه و حوصله بسیار زیادی نیاز دارد و با صبر و حوصله و مهربانی ؛ مبانی و اصول اولیه موسیقی وتئوری موسیقی را میبایست با روشهای مناسب کودکان و با قصه و بازی به آنها آموزش داد.

با توجه به مشکل بودن یادگیری ویولن، آموزش باید به صورت پله پله و با برنامه ریزی دقیق و متنوع و مدون باشد ،که کودک ضمن لذت بردن از آموختن موسیقی ، احساس پیشرفت و رضایت از آموزش داشته باشد. ایجاد علاقه و انگیزه و ارتباط خوب بین هنرجو وهنر آموز، سبب تسهیل در امر آموزش می شود و تمرین و آموزش شیرین تر می گردد.


 چه سنی برای آموزش ویولن به کودکان مناسب‌تر است؟

پرسش رایج خانواده‌ها در آموزش موسیقی به فرزندان این است که سن مناسب یادگیری چه زمانی است؟ معمولا ۴ تا ۵ سالگی سنی است که معمولا کودکان می‌توانند نت را فرا بگیرند و نواختن یک ساز را آغاز کنند اما با این حال در سنین پایین‌تر نیز می‌توان موسیقی را در قالب بازی‌های کودکانه و با کمک گرفتن از وسایل کمک‌آموزشی به کودک ارائه کرد که این شیوه در حال حاضر در بسیاری از مراکز پیش‌دبستانی کشور نیز متداول است بنابراین اگر خانواده‌ها تمایل دارند تا فرزند آنها به صورت جدی موسیقی را دنبال کند، بهتر است این کار از حدود سن ۵ سالگی فرزندشان با ارف و موسیقی کودکان انجام دهند.


آیا کودکان نیز می توانند به فراگیری این ساز بپردازند؟

بلی از آنجا که ویلن سایز کوچک برای کودکان هم هست از سنین کم هم می توانند به فراگیری ویلن بپرداند. بهترین سن برای شروع نوازندگی از دوران کودکی است. توجه داشته باشید در این سنین اگرچه فراگیری کودکان بسیار بالا است اما بدلیل زود خسته شدن کودکان از کارهایی که نیاز به تمرکز زیادی دارد، بهتر است برای پیشرفت بیشتر، زمان تمرینات آنان را کوتاه تر و به دفعات بیشتر تقسیم کرد.

 


مزایای ذهنی آموزش ویولن به کودکان

یادگرفتن یک ساز برای کودکان مزایای زیادی از نظر ذهنی دارد. یکی از مزایای نواختن ویولون افزایش قدرت تمرکز است.
وقتی کودک شروع به نواختن یک ساز میکند، کم کم ذهنش شروع به تغییر میکند.

  • افزایش توجه و تمرکز

این نتیجه ی افزایش تمرکز بر نحوه نواختن ویلون است است. مغز مجبور میشود سخت تر کار کند تابتواند اطلاعات را سریعتر پردازش کند.

  • تقویت حافظه

نواختن ویولون نیاز به ماهیچه و حافظه دارد. کودک نیاز دارد که به خاطر بسپارد که هنگام خواندن نت ها، انگشتان خود را در چه محلی قرار دهد.

  • نظم شخصی

     

ساعت ها تمرین نیاز است تا مهارت در نواختن ویلون کسب شود.
این ساعتها تمرین باعث میشود شخص نظم فردی را رعایت کرده و یاد بگیرد تا به هدفهای موسیقیایی خود برسد.

  • افزایش هوش

آموزش موسیقی و ساز ویولن باعث تقویت حافظه کودکان می شود ، چون کودکان با یادگیری ویولن آهنگ ها و نت های موسیقی را حفظ می کنند .
که این به افزایش هوش و حافظه کودکان کمک زیادی می کند .


موسسه سرواندیشان آفتاب با کادر متخصص ، کلاس ساز ویولن را ارائه می کند. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۷۲۳۱۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.